O NAS

Marianka – niewielka miejscowość na Lubelszczyźnie – to nasz dom. Szkoła w Mariance to miejsce znane nam, naszym dzieciom i rodzicom. Od 100 lat dba o rozwój każdego mieszkańca naszej małej wioski. Edukacja najmłodszych, wydarzenia kulturalne dla rodzin i miejsce spotkań naszej lokalnej społeczności – to jedynie część tych wszystkich spraw które powodują to ciepłe uczucie w okolicy serca na samą myśl o szkole.

Stowarzyszenie Mała Szkoła Wielkie Szanse zostało utworzone niemal w mgnieniu oka jako odpowiedź na zagrożenie jakim była decyzja o zamknięciu szkoły. Od lutego 2013 roku aktywnie dbamy o dalszą przyszłą historię naszej szkoły już jako sformalizowana grupa. Stowarzyszenie tworzą mieszkańcy Marianki, absolwenci szkoły, nauczyciele i rodzice obecnych uczniów. Idea przetrwania naszej szkoły jest tym co nas łączy i spaja. Wspólną pracą i wzajemnym wsparciem chcemy, aby szkoła nadal dawała możliwość edukacji naszych dzieci, aby nadal pozostawała miejscem w którym możemy zawsze się spotkać, aby rozwijała się razem z nami.

Co robimy?

Działania które podejmuje Stowarzyszenie Mała Szkoła Wielkie Szanse zorientowane są na organizację wydarzeń edukacyjno – kulturalnych, warsztatów i zajęć aktywizujących młodzież i osoby starsze naszej społeczności. Przede wszystkim jednak – zależy nam na rozwoju oferty edukacyjnej Szkoły Podstawowej, a wraz z nim – rozwoju uczniów.

Nasz cel

Chcemy, aby nasze dzieci miały możliwość kształcenia na jak najwyższym poziomie niezależnie od miejsca swojego zamieszkania, czy pochodzenia. Chcemy, aby nasze dzieci rozwijały się dzięki nowoczesnym metodom kształcenia, przy wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi. Naszym celem jest zapewnienie lepszego startu w dalszej edukacji dla każdego ucznia.

Nasza misja

Wierzymy, że małe szkoły – dzięki swojej specyfice pracy w małych grupach zapewniają każdemu dziecku indywidualne kształcenie. Rozwijając ofertę małych szkół – rozwijamy przyszłość naszych uczniów. Z nami uczniowie małej szkoły otrzymują prawdziwe „Wielkie Szanse”.

Nasze działania

Mała Szkoła Wielkie Szanse to stowarzyszenie, które wspiera inicjatywy lokalne, a przede wszystkim edukację w małych szkołach.

Do tej pory, we współpracy z społecznością lokalną zorganizowaliśmy podczas wakacji „Dzień Regionalny”. Podczas festynu mieliśmy okazję poznać folklorystyczne występy mieszkańców okolicznych miejscowości, kosztowaliśmy regionalnych potraw przygotowanych przez rodziców uczniów szkoły podstawowej i gospodynie wiejskie. Oprócz tego, mogliśmy obejrzeć rękodzielniczą biżuterię i ceramikę, poznać tajniki produkcji tradycyjnych serów i wypieku domowego chleba. „Dzień Regionalny” to inicjatywa organizowana przez lokalną społeczność cyklicznie już od kilku lat, zawsze z dużą dawką humoru i zabawy. Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyliśmy w niej jako Stowarzyszenie.

Od września wraz z Szkołą Podstawową organizujemy aktywizujące warsztaty rękodzielnicze integrujące osoby starsze i młodzież naszej społeczności. Raz w tygodniu spotykamy się, aby przez chwilę wspólnie spędzić czas przy zajęciach artystycznych.

Naszym priorytetowym działaniem w najbliższym czasie jest zorganizowanie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mariance innowacyjnych zajęć z dodatkowego języka obcego. Listopad i grudzień to czas promocji dla naszej akcji, która zapewni nam możliwość zatrudnienia nauczyciela mającego poprowadzić lekcje. Podczas kampanii „Kap of Tii – Pomagasz Ty!” chcemy ogłosić całemu światu, że istniejemy i z zaangażowaniem walczymy o dobro naszej szkoły.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s